kategoria: zdrowie i opieka

Jak pozbyć się bólów kręgosłupa? Pomoże fizjoterapeuta

Bóle kręgosłupa mogą świadczyć o tym, że kręgosłup jest przeciążony. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest wizyta u sprawdzonego fizjoterapeuty.

czytaj więcej

Wady postawy u dzieci – jak z nimi walczyć?

Większość dzieci cierpi dziś na różnego typu wady postawy. Siedzący tryb życia i przeciążenie kręgosłupa ciężkimi plecakami mogą prowadzić do jego wykrzywienia.

czytaj więcej

Soczewki progresywne – czym są i komu się je dedykuje?

Soczewki progresywne, które można kupić w salonach optycznych, zastępują okulary jednoogniskowe do patrzenia w dal, a także okulary do patrzenia z bliska.

czytaj więcej
Tagi:

Dobry fizjoterapeuta – sprawi, że zapomnisz o bólu

Fizjoterapeuta to wykształcony specjalista, który pomoże nam radzić sobie z bólem. Warto korzystać z jego pomocy w wielu sytuacjach. W jakich konkretnie?

czytaj więcej

Stulejka – jak ją rozpoznać, jakie są przyczyny, jak leczyć?

Stulejka – czyli nieprawidłowe zwężenie napletka, to problem, który dotyczy wielu chłopców i mężczyzn. Nie należy go ignorować. Nieleczona stulejka jest groźna

czytaj więcej

Solidne oprawki okularowe – z metalu czy z tworzywa?

Podczas wyboru oprawek okularowych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, lecz także materiał ich wykonania. Lepsze będą te z metalu czy może z…

czytaj więcej
Tagi:

Nowoczesne wyposażenie poradni specjalistycznych w centrach medycznych

Przy wyborze dobrego ośrodka zdrowia warto zwrócić szczególną uwagę na liczbę poradni specjalistycznych, a także sprzęt medyczny do badań diagnostycznych.

czytaj więcej

Domy opieki – co konkretnie są w stanie zapewnić?

Kompleksowa pomoc lekarza i wykwalifikowanego personelu to wyróżnik dobrych domów opieki dla seniorów, które zapewniają też pensjonariuszom ciepłą atmosferę.

czytaj więcej

Techniki wytwarzania aparatów ortodontycznych

Takie laboratoria ortodontyczne, jak to prowadzone przez Agatę Tchórz, przygotowują dla gabinetów ortodontycznych różnego typu aparaty do korekcji zgryzu.

czytaj więcej

Nowoczesne techniki ortodontyczne

Do nowoczesnych produktów ortodontycznych można zaliczyć takie wyroby jak Aparat Pendex, dystalizery GMD, retainery stałe, czy aparaty ortodontyczne Hassa.

czytaj więcej

Tajniki periodontologii

Badanie periodontologiczne stanowi element każdego rutynowego badania dokonywanego przez lekarza stomatologa w trakcie wizyty kontrolnej. Na czym polega?

czytaj więcej

Bożena Stanek – terapia uzależnień na najwyższym poziomie

Rzetelna diagnoza i leczenie uzależnień potrafią zmienić życie – jeżeli widzimy u siebie symptomy jakiegokolwiek z nich, warto odwiedzić gabinet Bożeny Stanek.

czytaj więcej