kategoria: budowa i remont

Nowoczesna elewacja domu jednorodzinnego. Jakie materiały warto wziąć pod uwagę?

Zależy Ci na nowoczesnej i oryginalnej estetyce wymarzonego domu jednorodzinnego? Zobacz, jakie materiały wykończeniowe wybrać w przypadku elewacji budynku!

czytaj więcej

Planujesz odświeżyć swoje mieszkanie? Sprawdź, jakie artykuły malarskie są niezbędne

Przed rozpoczęciem malowania należy skomplementować zestaw odpowiednich akcesoriów malarskich. W artykule podpowiadamy, w co trzeba się zaopatrzyć.

czytaj więcej

Rodzaje pomp ciepła i ich zalety

Na rynku dostępne są obecnie trzy rodzaje pomp ciepła: gruntowe, wodne oraz powietrzne. Stanowią one technologię produkującą czystą energię odnawialną.

czytaj więcej

Czym wyróżniają się kominki z płaszczem wodnym?

Współczesne rozwiązania sprawiają, że kominek w domu jest czymś więcej niż wyłącznie cieszącą oko ozdobą salonu. Poznaj zalety wkładów z płaszczem wodnym.

czytaj więcej

Typy tynków strukturalnych

Czym dokładnie jest tynk strukturalny? Tynki strukturalne bardzo często określane są również ozdobnymi. Można wykorzystać je nie tylko w domowych wnętrzach – na ścianach, czy…

czytaj więcej
Tagi:

W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć teren budowy?

Dlaczego należy zabezpieczyć teren budowy? Wstęp osób niepowołanych na teren budowy może mieć negatywne konsekwencje z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na warunki panujące…

czytaj więcej
Tagi:

Zastosowanie kamieni naturalnych w wykończeniach wnętrz

Kamień naturalny to surowiec popularny w budownictwie oraz pracach wykończeniowych. Blaty kuchenne, łazienkowe, posadzki – zobacz, do czego jest stosowany.

czytaj więcej

System suchej zabudowy — garść informacji o płytach gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe to skuteczny sposób na oddzielanie pomieszczeń oraz wyrównywanie starych ścian w obiektach budowlanych. Dowiedz się więcej o nich.

czytaj więcej

Co powinieneś wiedzieć o projektowaniu węzłów ciepła?

Węzły cieplne to zestaw urządzeń, umożliwiający doprowadzenie ciepła z zewnątrz budynku do jego wnętrza. Dowiedz się więcej o ich rodzajach i budowie.

czytaj więcej

Odbiór komina – na co zwrócić uwagę szykując się na odbiór techniczny komina?

Odbiór techniczny komina jest równie ważny co odbiór techniczny budynku, jeśli nie ważniejszy. Zobaczmy jak powinna wyglądać usługa odbioru technicznego komina

czytaj więcej

Jak zamontować reklamę na wysokości wykorzystując dźwig?

Montaż reklamy na wysokości składa się z kilku etapów, które możemy wykonać za pomocą dźwigu. Dowiedz się więcej na temat możliwości wykorzystania dźwigu.

czytaj więcej

Kuchnia, przedpokój i łazienka – podłoga łatwa do utrzymania w czystości

Który materiał podłogowy wykazuje większą trwałość – gres czy kamień? W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się płytki gresowe i płytki kamienne?

czytaj więcej